Mesajul primarului municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu, cu ocazia Zilei Sfântului Ioan Botezătorul

„În fiecare an, pe 7 ianuarie, sărbătorim Soborul Sfântului Ioan Botezătorul, zi în care îl cinstim pe cel care l-a botezat pe Hristos în apele Iordanului. Iată, că am ajuns, cu ajutorul lui Dumnezeu, la ultima verigă a sărbătorilor sfinte şi luminoase, pe care le-am prăznuit împreună. Încheiem acest buchet al sărbătorilor de iarnă cu amintirea Sfântului Ioan Botezătorul.

Daţi-mi voie cu această ocazie să urez tuturor celor ce poartă numele Ioan, Ioana sau alte derivate din acesta – multă sănătate, prosperitate şi realizări deosebite alături de cei dragi lor! La mulţi ani!”

Ultima modificare: 07.01.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Sute de giurgiuveni au sărbătorit astăzi Boboteaza